• Szkoła Pamięta- edycja 2020

          • „Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

            Idea akcji

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

          • Ślubowanie klasy I

          • 13 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klasy I.

            Ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości.

            Z tej okazji klasa I i II  pod kierunkiem p. Iwony Adamek przygotowali i zaprezentowali część artystyczną. Wszyscy pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

            Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

          • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • W dniu 2.X nasza szkoła brała udział w akcji: X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Do egzaminu przystąpiło 40 "odważnych" uczniów (od klasy 3 do 8 ) - zdało 26 co stanowi 65 %. Najlepsze wyniki osiągnęły klasy:

            1. Klasa VI - 83 %

            2. Klasa III - 71 %

            3. Klasa VII - 70 %

            Wszystkim gratulujemy!!!

          • Uwaga konkurs !

          • Konkurs plastyczny pt. "Pocztówka z wakacji"

            Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "Pocztówka z wakacji".W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Nadesłane prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: od 6 do 8 lat, od 9 do 11 lat, od 12 do 13 lat. Uczestnicy kwalifikowani będą do określonej kategorii wiekowej na podstawie roku urodzenia. Prace wykonane mogą być w dowolnej technice w maksymalnym formacie A4.

            Termin nadsyłania prac mija 30. września 2020 r.

            Szczegóły u p. Gzik.

            Serdecznie zapraszamy!

          • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

          •  

            Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.

             

             

            Szanowni Państwo,

            Dyrektorzy i Nauczyciele,

            Drodzy Uczniowie i Rodzice,

            wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.

            Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

            Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.

            Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

            Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.

            Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
            z nowych technologii.

            Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.

            Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.

            U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.

             

            Z wyrazami szacunku

             

            Dariusz Piontkowski

            Minister Edukacji Narodowej

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          • Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 1 września 2020r. o godz. 900. W związku z sytuacją epidemiologiczną nie będzie to tradycyjne spotkanie na sali gimnastycznej, ale spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

            OP - wych. Ewa Kornacka, sala gimn.

            kl. I - wych. Iwona Adamek, sala nr 1

            kl. II -wych. Renata Kwarta, sala nr 5

            kl. III -wych. Barbara Małek, sala nr 3

            kl. IV -wych. Dorota Gzik, sala nr 8

            kl. V -wych. Małgorzata Kukulska, sala nr 9

            kl. VI -wych. Anna Gałek, sala nr 6

            kl.VII -wych. Renata Karasińska, sala nr 7

            kl.VIII -wych. Ewa Gorządek, sala nr 4

            O godz. 8.15 ks. Proboszcz zaprasza na mszę św.

          • Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

          • Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

            Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

            – Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.

            Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.

            Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. Dlatego też szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania:

            – Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna – napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.

            Aplikacja ProteGO Safe – jak to działa?

            ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

            ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

            Aplikacja składa się z dwóch modułów:

            • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest to „dziennik zdrowia”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
            • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

             

            Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

            Zachęcamy do pobrania aplikacji ProteGO Safe!

             

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Lecą boćki"

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły z Oddziału Przedszkolnego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Lecą boćki", organizowanym przez 

             Spośród wszystkich zgłoszeń jury konkursu wyłoniło zwycięzców - autorów najciekawszych prac z 20 przedszkoli, 20 szkół oraz 50 uczestników indywidualnych. W gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie. Zostaną oni nagrodzeni zestawami sportowo-edukacyjnymi, dyplomami oraz drukowanymi egzemplarzami książeczki "Lecą boćki". Gratulujemy serdecznie dzieciom i ich wychowawczyni !

            Lista laureatów znajduje się na stronie bociany.pl ( https://bociany.pl/2020/07/03/konkursu-leca-bocki-laureaci/).

          • Św. Antoni z Padwy

          • Uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w konkursie szkolnym na najładniejszą pracę plastyczną i najciekawszą prezentację o patronie naszej parafii św. Antonim z Padwy, którego uroczystość odpustową obchodziliśmy 14 czerwca.

             

                       W konkursie plastycznym laureatami zostali:

            I miejsce  DAGMARA DOBSKA kl.  II

            II miejsce LENA TOMICKA kl.  I

            III miejsce  ex aequo  WIKTORIA JABŁOŃSKA kl.  II, OLIWIA OSTOJSKA kl.  I

            Wyróżnienia:  Dariusz Ciupiński kl. IV,

                                  Agata Pioruńska kl. IV,

                                  Mateusz  Tomicki kl. IV,

                                  Jakub Misterkiewicz kl. IV,

                                  Karina Tomicka kl. II,  

                                  Maja Wiecha kl. I,

                                  Jaś Olczyk kl. I.

             

                       W konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną laureatami zostali:

            I miejsce  KINGA BARTOSZEWSKA kl. VIII

            II miejsce OSKAR SIEWIOR kl. VI

            III miejsce OLIWIA WIECHA kl. VIII

            Wszystkie prace będą prezentowane w naszym kościele w Płoszowie.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i laureatom gratulujemy.

          • Pokaz systemu dla rodziców 9 czerwca 2020 r. godz. 14.00


          • Szanowni Państwo,

            w dniu 9 czerwca 2020 r. godz. 14:00 Firma VULCAN, planuje  przeprowadzenie pokazu systemu naboru elektronicznego. Wydarzenie zostanie przeprowadzone na żywo na serwisie YouTube i będzie dostępne nieodpłatnie dla każdego zainteresowanego. 

             

            Link bezpośredni do wydarzenia: https://youtu.be/2cRjtr30HZc

             

             

          • Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

          • Samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

            Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!

            Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

            Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:– Stres i wydarzenia o traumatycznym potencjale (zaliczyć do nich można sam fakt wystąpienia pandemii)– Dokonywanie samouszkodzeń– Myśli, plany i zamachy samobójcze– Konflikty i nieporozumienia– Straty, w tym rozstania i żałoba– Kryzysy wieku adolescencji.

            Telefon działać będzie od 20 kwietnia do 14 czerwca br.

            Samorząd Województwa Łódzkiego chce odpowiadać na potrzeby dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego.

            Konieczność pozostania przez dzieci i młodzież w domach, zamknięcie, brak możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami. Ciągłe przebywanie z osobami dorosłymi w ograniczonej przestrzeni życiowej. Wszystkie te sytuacje związane z  brakiem zaspokojenia potrzeb powodują u młodych ludzi frustrację, niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może przyczynić się do powstania lub pogłębienia się np. stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym co przeżywa, o swoich obawach, o swoim stanie psychofizycznym. Powstał więc pomysł uruchomienia „szybkiej linii pomocy”.

          • „Sisi – pogromczyni nudy”. Programy profilaktyczne przygotowane przez policję województwa łódzkiego

          • Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi rozpoczęła emisję programów profilaktycznych dla dzieci pt. „Sisi – pogromczyni nudy”. Bohaterką każdego odcinka jest Sisi, 8-letnia dziewczynka, która tak jak wszystkie dzieci podczas epidemii spędza czas w domu. Nie daje jednak nudzie za wygraną i opowiadając z przymrużeniem oka o rzeczach ważnych, pokazuje jak ciekawie spędzić czas. Pomagają jej w tym łódzcy policjanci, którzy starają się odpowiadać na zadawane przez Sisi pytania, czasem naprawdę trudne.

            Nowe odcinki publikowane są co piątek m.in. na profilu FB – policja województwa łódzkiego oraz na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.Odcinkom towarzyszą konkursy dla najmłodszych widzów.Zapraszamy do oglądania, a także zachęcamy nauczycieli do wykorzystania filmików podczas zdalnych zajęć dydaktycznych.

            Link do profilu FB – policja województwa łódzkiego

            Link do strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

          • Drogi Rodzicu!

          • Każdego dnia przekonujemy się o tym, jak ogromny udział macie Państwo w procesie nauczania on-line, jak wielkim wsparciem jesteście dla swojego dziecka i jak częstokroć bywa ciężko.

            Tym bardziej cenimy Państwa trud i dziękujemy.

          • Kumunikat Komendy Powiatowej Policji w Radomsku

          • W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa Policji w Radomsku przypomina rodzicom i uczniom, że w okresie od 1 kwietnia - 11 kwietnia. 2020r. przemieszczanie się osoby do ukończenia 18 roku życia jest możliwe wyłącznie w określonych przypadkach i tylko pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego lub innej osoby dorosłej.

            Jednocześnie informuje, że niestosowanie się nieletnich do ww wytycznych będzie skutkować kierowaniem przez Policję spraw w zakresie demoralizacji do Sądu Rodzinnego, a wobec rodziców nakładaniem na nich kary grzywny za naruszenie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej.

          • Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach

          • Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

          • Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania – poradnik UODO dla szkół

          • Warszawa, 31 marca 2020 r.

            Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania – poradnik UODO dla szkół

             

            Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z MEN, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. To materiał, który wesprze dyrektorów, nauczycieli, a także uczniów i rodziców w bezpiecznym korzystaniu z dostępnych metod i narzędzi do zdalnej nauki. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem!

            – Bardzo dziękuję UODO za pochylenie się nad tematem dbania o bezpieczeństwo danych osobowych podczas zdalnego nauczania. Będziemy zachęcać dyrektorów szkół, nauczycieli, a także samych uczniów i rodziców do zapoznania się z tym materiałem – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – To ważne, aby podczas zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie zapominać o prawach każdego z nas do ochrony danych osobowych. Jestem przekonany, że poradnik będzie dużym wsparciem dla całego środowiska oświatowego – zaznaczył minister edukacji.


            Pamiętając o ochronie danych osobowych

            Zawieszenie zajęć sprawiło, że zarówno dyrektorzy, nauczyciele, jak i uczniowie musieli przestawić się na inny tryb nauki – kształcenie na odległość. Aby móc je zrealizować, można korzystać z wielu dostępnych narzędzi, w szczególności z tych rekomendowanych przez ministerstwo edukacji. Ważne jest jednak to, aby pamiętać o bezpieczeństwie danych osobowych.

            UODO podkreśla, że zarówno dyrektorzy, jak i nauczyciele powinni dbać o prawa osób,  których dane będą przetwarzane przy pomocy narzędzi wykorzystywanych w zdalnej nauce, a także o bezpieczeństwie tych danych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy konsultować się z wyznaczonymi inspektorami ochrony danych.

            – RODO nie stoi na przeszkodzie zdalnej edukacji w czasie pandemii koronawirusa, lecz daje szkołom możliwość racjonalnego wdrożenie odpowiednich metod i techniki kształcenia na odległość z jednoczesnym poszanowaniem podstawowych zasad ochrony danych – powiedział Jan Nowak, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

            Poradnik dla szkół – pomoc w zdalnej nauce

            Aby odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania, wskazać dobre praktyki dotyczące ochrony danych osobowych, a także przedstawić rekomendacje i wytyczne UODO przygotowało poradnik, który zawiera najważniejsze informacje. 

            W poradniku jest mowa m.in. o zabezpieczaniu danych przez zastosowanie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, bezpieczeństwie w korzystaniu z narzędzi do pracy zdalnej, a także ochronie zewnętrznych nośników pamięci.

            Zasady bezpieczeństwa – dobre praktyki

            UODO opracowało również 20 zasad bezpieczeństwa, z których powinni korzystać zarówno szkolni administratorzy, nauczyciele, a także uczniowie podczas zdalnej nauki, tak aby jak najlepiej chronić swoje dane.

            Wśród nich m.in. podpowiedzi dotyczące haseł, oprogramowania, zabezpieczania plików, sieci bezprzewodowych czy dysków przenośnych. To uniwersalne porady, które mogą być przydatne również w innych dziedzinach naszego życia – warto o nich pamiętać na co dzień.

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej

          • Brawo!

          • W ramach zdalnego nauczania pedagog szkolny zaproponował starszym uczniom oderwanie się na chwilę od nauki i sprzętu komputerowego na rzecz twórczej i smacznej pracy w kuchni. Zaproponował upieczenie zdrowych i pożywnych ciastek owsianych.  Jeden z uczniów naszej szkoły pochwalił się zdjęciami z wykonanego zadania.

      • Kontakty

        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Płoszowie
        • (+44) 682 41 81
        • Płoszów ,ul. Radomszczańska 41, 97-500 Radomsko 97-500 Radomsko Płoszów Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych